Press ESC to close

Paranın Psikolojisi PDF İndir Morgan Housel

Paranın Psikolojisi PDF İndir Paranın insanlar üzerindeki davranışsal etkisini öğrenmek ve bu etkiyi hayatınızda da uygulamak ister misiniz?

Cevabınız “Evet!” ise tam da size göre bir eser! Dünyaca tanınan iktisat uzmanı ve yazar Morgan Housel sizlere para kazanma ve yatırım konusunda pek çok ipucu veriyor. Tasarruftan tüketime kadar pek çok iktisadi terimin perde arkasını öğrenmeye hazır mısınız? Gelin, bu eğlenceli ve etkili esere bir göz atalım.

Paranın Psikolojisi Pdf İndir adlı kitabı neden okumalısınız?

Paranın Psikolojisi’nde parayla ilgili farklı düşünce sistemlerine yönelik 19 farklı kısa hikâye ve anekdota yer veriliyor. Housel ekonomiyle ilgili karmaşık kavramları ve teorileri daha anlaşılır bir biçimde anlatmayı başarıyor. 20 bölüm içerisinde ekonomik kavramlarla birlikte çeşitli bilimsel çalışma ve istatistiklere de değiniliyor. Davranışsal finans alanında çeşitli kavram ve teorilerin yanı sıra para psikolojisinin nasıl işlediği de anlatılıyor.

Paranın Psikolojisi PDF İndir Morgan Housel
Paranın Psikolojisi PDF İndir Morgan Housel

Verilen bilgiler ışığında iktisat sistemlerinden yatırım konusunda karar alma sürecine kadar pek çok konuya atıfta bulunuluyor. Anlatılan konular içerisinde ünlü iktisatçıların farklı görüş ve önerilerine de yer veriliyor. Finansal alanlardaki psikolojinin nasıl işlediğini anlatmak için yazılan eserde okuyuculara farklı görüşler de aktarılıyor. Bir ekonomistin bakış açısıyla kaleme alınan Paranın Psikolojisi okuyuculara ekonomi konusunda farklı bir pencereden bakma fırsatı sunuyor. Aynı zamanda ekonomi alanında bilgi sahibi olmak isteyen okuyucular için para kazanma stratejilerini öğretmek amacı taşıyor. Böylelikle ekonomi alanına ilgi duyan okuyucuların ellerinin altında bulunması gereken bir kaynak sunuluyor.

Bunları biliyor muydunuz?

Morgan Housel’in Amerikan İş Editörleri ve Yazarları Derneği tarafından iki kez En İyi İş Dünyası Ödülü aldığını biliyor muydunuz? Bu ödül dışında New York Times Sidney Ödülü’nü de alır. İktisat uzmanı olarak uzun yıllar danışmanlık verir ve bu alanda çeşitli kitaplar da yazar.

Housel’ın davranışsal iktisat üzerine kaleme aldığı Paranın Psikolojisi dünya çapında pek çok dile çevrilir. Canan Feyyat’ın çevirmenliğini üstlendiği Paranın Psikolojisi’nde para yönetimi ve yatırım konularında okuyuculara pek çok tavsiye de verir.

Scala Yayıncılığın yayımladığı 312 sayfalık kitap ekonomi alanında çok okunan ve satanlar listesinde yer alır. İlk basımı 2021 yılında yapılır ve yayımlandığı ilk günden itibaren ekonomi alanında büyük ses getirir.

PDF İndir