Press ESC to close

Mert Arık Kimdir?

Çocuk Kitapları yazarı Mert Arık Kimdir? Mert Arık, sosyal medyasında kendisini “Çocuk Kitapları Yazarı, Senarist, Animasyon Yapımı, BİLSEM Öğretmeni, kitaplar yazıyorum, çizgi filmler yapıyorum” diye tanımlıyor. Yazar hakkında ve internette derlediğimiz bilgiler ışığında biyografisi hakkında detaylı bilgileri pek bulamadık.

Mert Arık Kimdir?

Mert Arık Kimdir?
Mert Arık Kimdir?

Mert Arık Kimdir sorusunun cevabı olarak, Sıcak bir yaz günü Adana’nın Seyhan ilçesinde kitaplarla dolu bir evde doğdu. Mersin Üniversitesinden mezun oldu. Çocukken hayal ettiği gibi öğretmen oldu. Çocukların hayal kurması için yazmaya başladı.

Timaş Çocuk tarafından yayınlanan “Benim Zürafam Uçabilir, Uzaya Giden Tren, Çantamdan Fil Çıktı, Ayvayı Yedik Müzesi ve Dinozorumun Saklandığı Yer kitapları kısa sürede satış rekorları kırdı.

Benim Zürafam Uçabilir

Mert Arık, “Benim Zürafam Uçabilir” kitabının BluTv’de çizgi film uyarlaması yapıldı. Çizgi film senaryoları yazdı. Rüya ve Güneş adında iki kızı, yüzlerce öğrencisi, binlerce hayali var. Tren yolculuklarını, mavi-lacivert renklerini ve kütüphane sessizliğini çok seviyor.

BİLSEM Okullarında sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor. Bir gün tüm dünya çocuklarının keyifle izleyeceği bir animasyon filmi yazmanın hayalini kurarak yaşamaya devam ediyor. @mertarik100 isimli sosyal medya hesabı bulunuyor.

Mert Arık’ın Sitemizdeki Kitapları

Yazar Mert Arık’ın bir çok kitabı bulunmaktadır. Bazı kitapları sitemizde PDF dosyası şeklinde bulmanız mümkündür.

İşte Mert Arık kitapları:

Comments (3)