Press ESC to close

Söyleme Bilmesinler kitabı PDF oku indir

Söyleme Bilmesinler kitabı oku PDF indir, Söyleme Bilmesinler kitabı ile ilgili sizlere kısa ve anlaşılır bilgiler vereceğiz. Yazar Şermin Yaşar’ın kaleme aldığı Söyleme Bilmesinler kitabı PDF oku indir.

Söyleme Bilmesinler Kitabı PDF Oku

Söyleme Bilmesinler kitabı, 22 Aralık 2023 tarihinde yayınlanmış olup, 200 sayfadan oluşmaktadır. Söyleme Bilmesinler kitabını 9786256570597 ISBN numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Söyleme Bilmesinler kitap özetiSöyleme Bilmesinler pdf okuSöyleme Bilmesinler yandexŞermin Yaşar e-kitap pdfSöyleme Bilmesinler PDF Drive, Söyleme Bilmesinler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Söyleme Bilmesinler Kitabı alıntısı

“Yalansızız artık. Hâlâ birkaç sırrımız var. Ama yalansızız.”
 
Evlenip aynı çatı altında yaşıyorlar diye karı koca olur mu insanlar?
Aynı ana babadan oldular diye birbirlerine sahiden kardeş olur mu çocuklar?
Yıllar kalbini dağlasa da içlerindeki o kor söner mi âşıkların?
Her şeyi aşikâr olanların sakladıkları sırlar daha mı çoktur?


Şermin Yaşar, Söyleme Bilmesinler’de, kalabalık bir ailenin ilk bakışta sıkı örülmüş gibi görünen nakışlarını ilmek ilmek çözüyor. Hem de roman kahramanlarına ayrı ayrı söz hakkı vererek yapıyor bunu. “Herkesin hikâyesini dinledin. Haydi, şimdi sen anlat: Aslında ne oldu, nasıl oldu?” diyor adeta. Karakterleri konuştukça çözülen bir sırlar yumağı, Söyleme Bilmesinler. Yumak çözüldükçe iplerin uçları nerelerden çıkmıyor ki…
 
Aile bağları nasıl düğümler atar insanların yazgısına? Anne babaların, çocukların omuzlarına yükledikleri onlara neler yapar? Hayatlarımıza vicdan azabı gibi oturanlar bir gün yerinden kalkar mı? Yanı başınızdaki o sıradan evlerde aslında neler yaşanır?

Romanda bunların cevaplarını okurken acı bir gülümseme, hatta katran karası bir gülümseme belirecek yüzünüzde. Yazar, avuç içlerinden yazgılarını okumuyor insanlarının; kalplerinin kıvrımlarındaki sırları cesaretle döküyor kâğıda. Gülümsemenin acı yanını bilenler, göründüğü gibi olmayanla ve bir şeyin iç yüzüyle hesaplaşmaya cesareti olanlar için…

Prof. Dr. Mustafa Kurt

Kitap PDF İndir

Söyleme Bilmesinler Kitabı PDF dosyasını indirmek içi aşağıdaki butona tıklayın.

Comments (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir